Kam dorazit?

 

Adresa: Hajnice č.p.2

 

Hajnice se nachází zhruba v půli cesty mezi Choustníkovým Hradištěm ze směru od Jaroměře  nebo Dvorem Králové nad Labem a Trutnovem – cca 13 km ze všech třech míst. Krátce poté, kdy Vás ze strany od Trutnova pozdraví plechový slon a ze strany od Hradiště bude svádět k zastavení motorest Na Výšince, odbočíte dle ukazatele z hlavního tahu a pak budete projíždět podlouhlou obcí až do jejího středu. Poté, co po levé straně uvidíte zdejší dominantu v podobě kostelní věže, vězte, že jste takřka na místě. Na křižovatce se zpětným zrdcadlem odbočíte vlevo přes mostek kolem patrové roubené stavby přímo ke kostelu a stále rovně, cca po 150ti metrech se za košatou lípou vynoří černě natřená dřevěná stodola u které můžete zaparkovat. Vchod do poradny hned vedle stodoly vlevo. Nemovitost se nachází vedle školy za kostelem a farou. Nicméně od uvedeného zrdcadla  a křižovatkyVás už budou bezpečně navigovat modré  směrové cedule.

Pojedete-li pode navigace, pozor! Navigace velmi často zavádí do staré části Hajnice na Liščím vrchu (dříve Staré Hajnice) k evidenčnímu č.2. Pokud Vás tedy bude vést směrem k ÚSP Barevné domky a pak do kopce lesem, co nejdříve vozidlo obraťte a vraťte se přes křižovatku na opačnou stranu, ke kostelu.

 

Jedete z jiného místa? Z Náchoda či Červeného Kostelce můžete projet městečkem Úpice, kde u Penny marketu odbočíte vlevo na Radeč a otud cca 9km. Pojedete opět do středu obce, tentokráte z druhé strany, ke kostelu budete odbočovat vpravo.

 

Pokud si chcete zkrátit cestu po cestě z České Skalice a nejezdit přes Choustníkovo Hradiště, nebo dokonce až přes Jaroměř, lze projet obcemi Hořičky, Komárov a Proruby a cesta není delší než 20km.

 

Pokud jedete podle GPS POZOR!!!

Hajnice má ještě starou část na Liščím Vrchu, kde je rovněž chalupa s č.p.2 a některé GPS z něakého důvodu přednostně identifikují po zadání tuto nemovitost. Je tedy důležité na křižovatce odbočit ke kostelu a ne k Barevným domkům (což je opačný směr, kde Vás to posléze zavede do lesa).

 

Mapa:  PhDr. Petr Šouba na Firmy.cz